Jak vybrat kočárek? Vzhled není to nejdůležitější

od PTC

Nákup dětského kočárku je pro většinu maminek stejně důležitý, jako výběr auta pro muže. I když se většinou nejedná o tak drahou položku, přeci jen do rozpočtu zasáhne a je třeba zvolit takový, který bude maximálně splňovat vaše požadavky.

Pokud patříte mezi prvorodičky, patrně vůbec nemáte ani ponětí o tom, co byste od kočárku chtěla. Je tedy důležité ujasnit si základní kritéria, podle kterých se vám výběr kočárku zúží a usnadní. Protože vzhled zdaleka není všechno.

Sportovní, hluboký nebo oboje?

První a nejdůležitější otázka, kterou si položíte, by měla být, zda toužíte po hlubokým nebo sportovním kočárku, či dáte přednost praktické trojkombinaci? V tomto ohledu je opravdu nejpraktičtější zvolit trojkombinaci, která obsahuje vajíčko neboli první dětskou autosedačku, hlubokou korbu a sporťák. Vše budete mít ve stejném designu, a navíc je třeba počítat s tím, že zhruba v půl roce už je dítě připravené na sportovní verzi kočárku.

Městský nebo terénní?

Ujasněte si, zda se budete častěji pohybovat ve městě, nebo naopak v terénu. Podle toho můžete vybírat velikost kol. Velká nafukovací kola zdolají i ten nejnáročnější terén, ale zároveň jsou poněkud nepraktické do města a nákupních center. Dnes už existují kočárky, které jsou někde uprostřed, ale vždy se víc hodí do jedné, nebo druhé kategorie. Na druhou stranu, na občasné túry v lese nebo v horách můžete zvolit dnes už tolik oblíbené a praktické nosítko.

Čtyři, nebo tři kola?

Další zásadní otázka. Trojkolky jsou pro někoho naprosto skvělé, jiní jim nemohou přijít na chuť. Čtyřkolkové kočárky vnímají maminky jako stabilnější, což potvrzují i odborníci. Na druhou stranu s trojkolkou lze lépe manipulovat a často se snadněji vejde i do užších míst, kam se čtyřkolkou nezajedete. Nejlepší, co můžete udělat, je zajít do obchodu a vyzkoušet si oba typy kočárků. Hodně záleží na vašich osobních pocitech, jak se vám, která varianta bude „řídit“.

Jaké funkce od kočárku očekáváte?

Kočárky dnes mají spoustu skvělých vychytávek, které vám mohou značně usnadnit manipulaci i kontakt s dítětem. Většina kočárků disponuje funkcí otočením po i proti směru jízdy. To je skvělé hlavně ve chvíli, kdy chcete mít kontakt s dítětem, nebo ho naopak nechat koukat dopředu. Dále jistě oceníte brzdu na madle kočárku, možnost stažení stříšky u sportovní verze, aby dítě mohlo v klidu spát, prostorný podvozek a samozřejmě zvažte i velikost a hmotnost kočárku, stejně tak jak snadno či složitě se skládá a rozkládá.

Design je samozřejmě také důležitý, protože kočárek se vám musí líbit. Neměl by hrát ale tu nejdůležitější roli, protože hlavní je funkčnost, bezpečnost a komfort jak dítěte, tak i vaše.

Podobné články

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. V opačném případě přejděte v prohlížeči do anonymního režimu. OK Více informací

Cookie