Těhotenská móda vás bude bavit. Jaké kousky pořídit a proč?

od PTC

Čekáte miminko a oblečení už vám začínám být těsné? Je nejvyšší čas poohlédnout se po těhotenském oblečení, které je pohodlné, a hlavně se přizpůsobí vašim potřebám.

Zpočátku vám postačí volnější kousky

V prvním trimestru si patrně vystačíte s oblečením, které jste nosila před otěhotněním. Můžete zvolit volnější trička a vyhnout se bokovkám. Ideální službu vám udělají legíny a tuniky. Kromě komfortu tak zakryjete i rostoucí bříško, protože v prvním trimestru se obvykle nechceme ještě někomu svěřovat s touto radostnou zprávou. Přeci jen je ještě čas.

Těhotenské oblečení s vaším bříškem poroste

Na začátku druhého trimestru už je nejvyšší čas zajít do obchodu a vybírat těhotenské oblečení. Na začátku 4. měsíce už se bříško rýsuje, i když je zatím malé. Většina žen začíná přibírat na váze.

Poprvé si budete v obchodě s těhotenským oblečením připadat trochu nepatřičně. Oddělení pro těhotné najdete dnes už v mnoha obchodech, jako jsou například H&M, C&A a další. Zpočátku se vám může zdát těhotenské oblečení krapet větší. Ale nebojte se, většinou se jedná o střihy, které s vámi porostou. Základem těhotenského oblečení je vysoká pružnost a elasticita. Těhotenské kalhoty a sukně mají speciální pás, který chrání bříško, a zároveň se přizpůsobí jeho velikosti.

Také topy mají speciální střihy, které jsou přizpůsobeny těhotenskému bříšku. Nestane se vám, že by vás tričko nebo tunika začaly tlačit.

Co by ve vašem těhotenském šatníku nemělo chybět?

Není potřeba pořizovat příliš mnoho oblečení. Přeci jen je to na pár měsíců. Pokud budete chodit do práce, nakupte si kalhoty i sukně (ideálně vždy po dvou kusech). Na doma si nejlépe vystačíte s těhotenskými legínami (mají zvýšený pas). Co se topů týče, opět si vystačíte se dvěma (tunika, košile). Ve svém šatníku pak ještě vyhledejte volnější modely, které budete moci nosit i v těhotenství (minimálně v první půlce těhotenství si vystačíte i s volnějšími tričky, tunikami a šaty). Pořídit si lze i speciální těhotenskou noční košili, ale pokud máte doma volnější bavlněné modely, není to nutnost.

Těhotenské oblečení (alespoň co se svršků týče) skvěle nahradí oversize móda, která je navíc IN a máte jistotu, že ji využijete i po porodu. Můžete si tedy nakoupit volnější svetry (velmi praktické jsou otevřené kardigany).

Větší bunda a nazouvací boty

Pokud vás čeká druhá půlka těhotenství v zimním období, budete muset řešit další věci. Především zimní kabát, kalhoty a boty. Do své klasické bundy se patrně nevejdete. Můžete to vyřešit tím, že si koupíte bundu o pár čísel větší, půjčíte si od korpulentnějších příbuzných, nebo nejlépe zakoupíte těhotenský kabát. Poslední varianta je rozhodně nejlepší. Těhotenský kabát vám bude nejlépe sedět, a navíc se hodí ke všemu, ke kalhotám, k šatům i k sukni.

Co se obuvi týče, raději dejte přednost nazouvacím botám, abyste se nemuseli příliš ohýbat. Až vám bříško povyroste, může to být problém. Navíc nohy mají v těhotenství tendenci otékat.

A nezapomeňte, že těhotenské oblečení můžete po porodu zkusit za menší peníz prodat a předat dalším maminkám, které nemají dostatek financí na nové.

Podobné články