Tyto panenky byl problém sehnat a tak jsem se rozhodla je ušít…

od MTC

Rozhovor s maminkou 3 dětí o tom, jak vznikají panenky Vendy’s Dolls.

Trochu se nám představte. Kdo jste, odkud jste a jaká je vaše životní cesta?

Jmenuji se Vendula Jurkovičová a je mi 31 let. Spolu s manželem vychováváme tři děti – dva syny ve věku 12 a 8 let a nejmladší dceři budou v prosinci tři roky. Žijeme v domečku v Lužicích, což je menší obec u Hodonína na jižní Moravě. Před mateřskou dovolenou jsem pracovala v kanceláři jako administrativní pracovnice.

Jaké byly vaše začátky? Proč jste se rozhodla právě pro tento typ panenek?

Na internetu jsem viděla podobné panenky, ale byl docela problém je objednat, protože u nás nebyly k sehnání. A tak jsem se rozhodla, že je zkusím sama ušít. Tak se vlastně zrodila první panenka, což je asi 2 roky zpátky. Vyfotila jsem ji a vložila na Facebook, kde sklidila panenka poměrně úspěch. Psali mi úplně cizí maminky, kde jsem panenku koupila. Prvně jsem ušila jen pár panenek na zkoušku a pak už se to samo rozjelo. Nyní mám diář plný objednávek až do konce března.

Byla jste na kurzu nebo jste samouk?

Žádný kurz jsme nenavštěvovala. Všechny střihy vznikaly metodou pokus omyl a podle toho co se mi líbí.

Jak vznikl název Vendy’s Dolls?

Jednoduše, nijak jsem nad tím nepřemýšlela. Prostě podle mého jména.

Dá se říci, že vás tahle práce živí nebo je to spíše koníček?

Pořád je to jen koníček. Nepřemýšlela jsem nad tím, že se tím budu živit dalších pět let, ikdyž kdo ví. Je to pro mě určitý druh relaxu. Ikdyž vzhledem k počtu objednávek mám volného času stále méně.

Máte malé dítě, maminky dobře vědí, jak náročné to s dětmi je. Kde berete čas a energii na tvoření takhle úžasných produktů?

Musím říct, že Viktorka je úžasné dítě, je velmi hodná a když šiji, pořád se motá někde okolo mně. Nejvíce se snažím šít po večerech, třeba do půlnoci, kdy jsem sama a mám už klid. Samozřejmě mi pomáhá také manžel, který se o děti postará, když pracuju.

Kde a jak je možné koupit vaše panenky?

Stačí se podívat na Facebook na mou skupinku Vendy’s Dolls a napsat mi zprávu. Tam vše dohodneme od termínu až po finální vzhled panenky. https://www.facebook.com/groups/2038107659746539/

Jak vnímá vaše dcera, že maminka vyrábí panenky?

Zpočátku to vnímala, chtěla se se všemi hrát. Ale myslím, že vzhledem k tomu, že je s panenkami v každodenním kontaktu, že je stále všude vidí, tak myslím, že už to nevnímá. Pokud ale vyrobím nějakou jinou, například bruslařku, nebo třeba panenku v barvách a stylu jednorožce, samozřejmě ji to opět zajímá, protože vypadá jinak než většina panenek.

Co byste vzkázala maminkám, které mají podobné zájmy, ale bojí se začít udělat první krok?

Myslím, že pokud něco chcete, vyplatí se to zkusit a risknout to. Já jsem nikdy před tím nešila a netvořila, takže myslím, že jsem toho dobrým příkladem 😊

Podobné články