Výbavička pro miminko, aneb seznam věcí, které nebudete potřebovat

od PTC

Bříško se vám už pěkně kulatí,  druhý trimestr vašeho těhotenství uběhl jak voda  a už možná začínáte přemýšlet o tom, co  všechno je potřeba pro miminko nakoupit. Bohužel, ale neexistuje žádný univerzální seznam věcí pro miminko, který by vyhovoval všem.  Je nutné brát v potaz, že i malá miminka jsou osobnosti, a co vyhovuje jednomu, nemusí vyhovovat druhému.  Přesto jsme se pokusili  sepsat podle našich vlastních zkušeností a také zkušeností ostatních maminek seznam věcí, které pravděpodobně vůbec nevyužijete!

Ohřívač lahví a sterilizátor

Je pravděpodobné, že budete po porodu miminko kojit.  V případě, že by nastaly problémy, v dnešní době indukčních desek a mikrovlnek není problém připravit či jen přihřát mléčnou kojeneckou výživu do minuty.

Kojící polštář

Některými maminkami chválený pomocník při kojení, který jde stejně dobře a pohodlně nahradit obyčejným polštářem.

Žínky na koupání

Z počátku života dětí  je doporučováno koupání celého tělíčka omezit,  ideálně koupat v intervalu po 2-3 dnech. Umývací žínku plnohodnotně nahradíte rukou. Navíc je pravděpodobně, že koupání se miminku nebude první týdny možná i měsíce vůbec líbit.

Dětský kartáč na vlasy

Většině dětí během pár týdnů po porodu vlásky vypadají a znovu dorůstají až o několik měsíců později.

Oblečení menších velikostí než číslo 56

Z menších velikostí miminka rychle vyrůstají, a nebo je ani nestihnout vynosit. Jiné je to samozřejmě v případě, když se miminko narodí předčasně.

Přebalovací pult

Před nákupem se zkuste zamyslet, zda by vám pouze nepostačila pěnová přebalovací podložka. Přebalovat můžete třeba na zemi, na posteli…

Koš na pleny s přidanými funkcemi

Dnešní trh nabízí spousty vymožeností, jedna z nich je třeba takový koš na pleny za tisíce. Myslím, spousta maminek dá za pravdu, že postačí obyčejný koš s uzavíratelným víkem. Stejně bude nutné vynášet koš každý den.

Kosmetika

Pokožka miminek je velmi citlivá, proto se snažte omezit používání kosmetiky co nejvíce. Děťátko si v prvních měsících vystačí s olejíčkem/tělovým mlékem a krémem proti opruzeninám, v případě velkých nečistot s jemnou mycí emulzí, kterou však není doporučováno omývat celé tělíčko při koupeli.

Hračky

První měsíce si bohatě vystačíte s hrkávkami. Navíc spousty hraček pro děťátko zcela určitě budou přinášet návštěvy darem.

Výbavičku pro děťátko obvykle stačí chystat až koncem druhého trimestru. To je asi nejvhodnější doba, budete ještě v plné síle, porod se už bude pomalu blížit, ale zároveň  bude ještě pořád dost daleko. Nebudete se muset stresovat tím, že nestihnete pro miminko vše včas nachystat. Klidně si můžete už od začátku těhotenství sepisovat seznam, co všechno bude potřeba nakoupit a pak už jen zajít do příslušných obchodů, případně objednat přes internet a vše nakoupit najednou. To nejnutnější byste měla mít nakoupeno před porodem, abyste byla připravena. A spousta věcí se dá dokoupit podle potřeby,  jako například zásoby plen, nosítko, šátek, odsávačku, láhve, dudlíky a další.  Pokud máte ovšem rizikové těhotenství či vám hrozí předčasný porod je vhodné se pustit do nákupu základních věcí již o pár týdnů dříve.

Podobné články

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. V opačném případě přejděte v prohlížeči do anonymního režimu. OK Více informací

Cookie